EURUSD’da Kritik Gün

EURUSD, ECB’nin planı ile ilgili gelen haberlerin etkisiyle yukarı yönlü bir atak gerçekleştirdi ve an itibariyle yükseliş kanalının üzerinde bulunuyor.

 

EURUSD, ECB’nin planı ile ilgili gelen haberlerin etkisiyle yukarı yönlü bir atak gerçekleştirdi ve an itibariyle yükseliş kanalının üzerinde bulunuyor. Gün içerisinde 1,1570 seviyesi üzerinde tutunma devam ederse yükseliş baskıları artabilir. Bu durumda 1,18’li seviyelere doğru bir yükseliş hareketi başlayabilir. Ancak daha önceki dönemleri incelediğimizde şimdi olduğu gibi 100 ve 144 saatlik hareketli ortalamaların arasındaki sıkışmalarda çoğu zaman aşağı yönlü bir kırılma yaşanmış. Ayrıca bügün ECB’nin faiz kararı ve sonrasında Draghi’nin konuşması sert hareketlerin oluşmasına neden olabilir. Özellikle Draghi’nin konuşması bitemeden düşüş kanalı yukarı yönlü kırıldı demek için erken olabilir.

50962-eurusdch1 EURUSD'da Kritik Gün

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap