Erdoğan net konuştu: “Operasyonlar ülkemize huzur gelmedikçe durmayacak”

İzmir’de halka hitap eden Cumhurbaşkanı…

İzmir’de halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Bu terör örgütünün son çırpınışlarıdır. Bunların uzantılarının da son çırpınışları olacaktır. Operasyonlar ülkemize huzur gelmedikçe durmayacak” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte İzmir’e gitti. İzmir’de halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Anlamlı buluşma diyorum. Farklı bir şekilde sizlerle bir aradayız. Bu Efes Tatbikatı bugüne kadar olan tatbikatlardan çok daha farklı çok daha zengin çok daha güçlü bir tatbikat olacak. Terör örgütünün son çırpınışlarıdır. Bunların uzantılarının da son çırpınışları olacaktır. Biliyorlar da ki bu iş millete gidiyor. Eğer millete giderlerse bunun faturası daha ağır olacaktı. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Biz beşerin önünde eğilmeyiz. Biz sadece Rabbimiz huzurunda rükuda eğiliriz. Bugüne kadar eğilmedik. Bundan sonra da eğilmeyeceğiz. Son karar da sizin. Siz böyle diyorsanız böyledir. Bunu anlamayanlar var. Ne diyorlar bizim kanımızı dökersiniz diyorlar. Bir defa siyasi telamkiden aciz olan bu adamlara şunu söylemek lazım. Bizim geçmişinizde kan yok. Sizin geçmişinizde kan var. Siz rahmetli Menderes’i ipe gönderenlerdensiniz. Hani demokrattınız. Nereden çıktı bu kan. Bizin tek derdimiz var. Sandık sandık sandık.Bayramın hemen öncesinden Osmangazi Köprüsünü açıyoruz. Orhan Gaziyle bütünleştiriyoruz. İzmir İstanbul eskinden 8 saatti. Şimdi 3 saate düşüyor. Operasyonlar ülkemize huzur gelmedikçe durmayacak. MGK olarak kararmızı verdik FETÖ olarak kayda girdi. Bu milleti parçalayanlara fırsat vermeyeceğiz” dedi.

 

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap