En İyi Borsa Filmleri

Borsacılar, hisse senetleri, brokerlar, sınırı olmayan minibüs dolusu para ve bir günde gelen zenginliğin hikayesi

Assault on Wall Street – Borsaya Saldırı  :Jim onu seven bir karısı olan ve iyi maaşlı sıradan bir New Yorkludur. Ancak bir ekonomik kriz yaşanmasıyla birlikte Jim bir anda her şeyini kaybeder. Buna bir de eşinin ani gidişi eklenince, adaleti kendi elleriyle sağlamaya karar verir ve hayatını bu denli mahveden kişileri tek tek cezalandırmaya başlar.

borsaya-saldiri-izle-e1414940074883 En İyi  Borsa Filmleri

Margin Call – Oyunun Sonu : Bir yatırım bankası, müşterilerine yüksek riskli yatırım araçları satarak milyon dolarlar kazanırken, bu satışları, piyasanın giderek kararsızlaşan durumdan haberdar etmeyerek yapmaktadır. Olayın patlak vereceği gün öncesi, 2 genç broker risk seviyesinin güvenlik bariyerini geçtiğini ve şirketin tüm mal varlığı portföyünün felakete doğru gittiğini fark eder. Durumdan haberdar olan firmanın üst yönetimi acilen gece yarısı toplantısı düzenler ve 2 ana seçenek üzerinde müzakereye başlar. Ya 107 yıllık firmanın Wall Street’in kalanıyla birlikte iflas etmesine göz yumacaklardır ya da durumdan ilk haberdar olan kişiler olmalarının avantajını kullanarak firmanın ayakta kalabilme şansının olduğu ancak müşterilerini kazıklayacakları bir planı uygulayacaklardır.

large_pjk0AKP73Xj8uXzXbLc4DtmnNMC En İyi  Borsa Filmleri

Arbitrage – Arbitraj : Hedge fon yöneticisi olan Robert Miller, fonu satıp servetine servet katmayı amaçlar ve planladığı gibi de satar. Atlanan nokta ise fonun muhasebesinde yapılan usulsüzlüklerdir. Miller’in metresinin kendi yaptığı bir kazada ölmesi sonucunda da işler çığırından çıkar ve çıkar yolu aramaya başlar. Bu yolu da hiç beklenmedik bir yerde aramaktadır.

 

arbitrage_608x376 En İyi  Borsa Filmleri

Wall Street: Money Never Sleeps – Wall Street: Para Asla Uyumaz : 1987 yılında Wall Street filmiyle tanıdığımız Gordon Gekko, 2010 yılında yine karşımıza çıkıyor. Wall Street: Money Never Sleeps ismi ile seri haline dönüştürülen bu borsafilmi, efsane broker Gordon Gekko’nun, sinema tarihine en büyük anti – kahraman olarak geçmesine neden olmuştur. Aldığı sert kararlar, kural tanımaz tavırlar ile hafızalardan silmeyen Gekko’nun 20 yıl sonra beyaz perdedeki hali izlemeye değer.

Wall_Street-_Money_Never_Sleeps_film En İyi  Borsa Filmleri

Other People’s Money – Başkalarının Parası :Batmakta olan kurumların üstüne konan bir şirket avcısı, bu sefer gözünü bir aile şirketine diker. Şirketin sahibi, bu durum üzerine avukat olan kızından yardım ister. Ancak şirket avcısı, genç kadını görür görmez çarpılır. Şimdi, ustaca manevralarla hem şirketi devralacak hem de genç kadının kalbini kazanacaktır. Başrolünde Danny DeVito’nun yer aldığı film, yayınlandığı dönemde oldukça ses getirmişti.

Baskalarinin-Parasi En İyi  Borsa Filmleri

Boiler Room – Kazan Dairesi :Seth Davis, kendine ait küçük çaplı bir kumarhane işleten bir gençtir. Bir takım adamlar ona, şehrin kural tanımayan yeni borsa şirketlerinden birinde çalışmasını teklif ederler. Seth kısa sürede çok para kazanır ve bu hızlı hayatın zevkine kapılır. Fakat Greg bu başarının ardında bilmediği korkunç bir gerçekle yüzleşmek ve tüm dünyası yıkılmak üzeredir.

51T43J1GWPL En İyi  Borsa Filmleri

The Wolf of Wall Street – Para Avcısı : jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında önce komisyoncu ve ardından Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. 90’ların en hızlı günleridir ve New York işlem salonunda her şey olabilmektedir. Önemsiz tahvillerle birçok yatırımcıyı aldatarak, Belfort kısa zamanda bir para makinasına ve aynı zamanda bir harcama makinasına dönüşür. Bir günde hesapları milyon dolarlarla doldururken o gece hepsini aynı hızda harcayabilir. Profesyonel hayatının yanı sıra uyuşturucu, fahişeler, son derece pahalı lüks fantezilerle dolu kirli bir oyunun içindedir. Bu karakterin hayatındaki her şey abartılı bir şekilde devam ederken, çöküş ise çok uzakta değildir… Başrolünde Leonardo Di Caprio’nun oynadığı filmin yönetmen koltuğunda Martin Scorsese oturuyor.

a2347 En İyi  Borsa Filmleri

 

The Big Short 

Dünya ekonomisi hakkında belli bir bilgi seviyesine sahip, ancak bankacılık sektöründe yer almayan 4 kişi, 2000’li yılların ortasında yaşanan büyük ekonomik krizi önceden sezerler. Ancak gerek bankalar, gerekse hükumetler bu durumu ısrarla görmezden gelmeye devam etmektedir. Oluşan bu büyük açığı ancak her şeylerini kaybetmeyi göze alacak kadar cesur olanlar, risk almaktan korkmayanlar değerlendirebilecektir. Sonunda ya batacak, ya da muazzam paralar kazanacaklardır.
Film 4 dalda Altın Küre’ye aday gösterildi.

bigshort En İyi  Borsa Filmleri

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap