Dolar/TL’de Kısa Vadede Hangi Seviyeleri Görür?

Dolar TL’de yukarı yönde fiyatlamalar devam ediyor. Teknik olarak bir süredir raporlarımızda vurguladığımız 3.5640 direncinin aşılmaya çalışılması yükselişin devamı açısından oldukça önemli. Günlük grafikleri incelediğimizde bu seviye alçalan takoz formasyonu üst bandına tekabül ediyor. Peki bu seviyenin üzerinde kısa vadede değerlendirdiğimizde yükseliş hangi seviyelere kadar devam edebilir? Dikkatimizi çeken seviyeleri şu şekilde belirleyelim:
” İlk olarak kısa vadeli simetrik üçgen formasyonu hedefi takip edilecek. ( Mavi renkli üçgen ) Formasyon yukarı yönde geçilmiş durumda. Bu sayede üçgen formasyonu hedefi olan 3.5900 potaya girmiş oldu.
” Paritenin 3.4750 seviyelerine gerileme kaydetmesinin ardından ters omuz – baş – omuz formasyonu görüntüsü izleniyor. Özelikle 3.5400 direncinin aşılması sonrası formasyon hedefi ( pembe çubuk ) 3.6200 direncinde bulunuyor.
” Tüm bu seviyelerin aşılması durumunda orta vadeli çanak formasyonu hedefi ( yeşil yatay direnç ) 3.6400 direncinde bulunuyor.
Gerileme hareketlerinin görülmesi adına 3.5640 desteğinin altında fiyatlamaların oluşması gerektiğinin altını bir kere daha çizelim. Bu sayede 3.5400 ve 3.5200 desteklerini takibe alacağız.

Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap