Doların ateşi düşmüyor

dolarin_atesi_dustu_1469797688_1132 Doların ateşi düşmüyor

Dün dolar karşısında 3,0974 ile tarihi düşük seviyeyi gören Türk Lirası bu sabah da rekor seviyelere geriledi. Dolar/TL bu sabah 3,10’un üzerini görerek rekorunu yeniledi. Yeni rekor 3,1051 oldu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın kısa sürede başkanlık sistemini de içeren anayasa değişiklik tekliflerini TBMM’ye getirecekleri yönündeki açıklamaları ile dün kuvvetlenen piyasalardaki satış baskısının devam ettiği görülüyor. 

Analistler küresel güçlü dolar ve jeopolitik endişelerin baskı unsuru olmaya devam ettiğini dün tarihi zirvesini test eden kurda küresel piyasaların ve petrol fiyatlarının izlenmeye devam edileceğini söylediler.

BIST 100 endeksi ise güne yüzde 0,01 yükselişle 77 bin 469 puandan başladı. 

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım’ın kısa sürede başkanlık sistemini de içeren anayasa değişiklik tekliflerini TBMM’ye getirecekleri yönündeki açıklamalarının da etkisiyle kur tarihi zirvesini, gösterge 10 yıllık faiz çift haneyi test etmiş, borsa endeksi de kazançlarını geri vermişti.

 

13 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap