Dolardaki sert düşüşün hızlanması ile birlikte Ons Altın 1240$ seviyelerini zorluyor

Dolardaki sert düşüşün hızlanması ile birlikte Ons Altın 1240$ seviyelerini zorluyor. Senenin başında Trump’ın vaat ettiği yatırım politikaları Fed’i faiz artırımına götürecek

senaryosu, yine Trump tarafından doların güçlü olduğu eleştirisine kadar fiyatlandı. Bu süre zarfında dolar değer kaybederken, tahvil faizlerinde düşüş, altında ise yükseliş gördük. Aynı zamanda İran ile oluşan diyalogda güvenli liman alımlarının hızlandığını, VIX endeksinin dip seviyelerden toparlanarak risklerin bir miktar arttığına dair sinyaller görüyoruz.

Ons Altını teknik olarak ele aldığımızda; yükseliş kanalı içerisinde hareket devam ediyor. Altının tekniğine ABD 10 yıllık tahvil faizi ile bakmak gerekir. Şu sıra devam eden ters korelasyonları nedeniyle birlikte incelemekte fayda var. 1235$ seviyesi üzerine yerleşmeye başlayan Ons Altında kanal üst bandı 1246$ seviyelerine kadar devam ediyor. Günlükte fincan – kulp formasyonu bir görüntü ile karşı karşıyayız.1235$ seviyesi bu aşamada yeni bir yükselişin başlayabilmesi için aşılması gereken eşik seviyesiydi. Bu nokta üzerinde kalıcı olmamız halinde yükselişin devamlılığı yüksek ölçüde devam edebilir. Saatlik periyotta MACD ile fiyat arasında negatif uyuşmazlık mevcut.
Dirençler: 1235.5 / 1242/ 1248
Destekler: 1230 / 1227.5 / 1225.5

 İntegral Menkul Değerler A.Ş

08 Feb 2017

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap