Logo reklamı

Dolar ve Altın'da Beklentiler

USDTRY

Dolar'ın gün içi kazançlarını genişletmesi ile kurda 3,80 seviyesi üzeri fiyatlamalar günddeme geldi. Türkiye Tüketici Güveni endeksi Şubat'ta bir önceki aya göre yüzde 0,1 oranında azalırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurtiçi gelişmeler hakkında yapmış olduğu açıklamalar takip edildi. Ayrıca Afrin'e yönelik oluşan haber akışının TL varlıklarını değer kaybına uğrattığını gördük. Bu gelişmeler sonrasında yükselişlerine hız kazandıran paritede bugün takip edilecek yoğun veri akışı bulunuyor. Bir önceki Fed toplantısının ayrıntılarını içeren FOMC toplantısı tutanakları dışında ABD PMI rakamları izlenecek. 
USDTRY'nin 3,8075 seviyesi üzerinde kapanış gerçekleştirerek yükselişlerine hız kazandırması durumunda alımların 3,8325 direnç seviyesine dek sürdüğünü görebiliriz.

 

 

 

XAUUSD

Dün, dolar ve dolar endeksinde yaşanan değer kazanımları sonrasında ons altının 1328 seviyeleri civarına kadar gerilediği görüldü. Gün içerisinde, ABD on yıllık tahvil getirisinde yaşanan sınırlı değer kayıpları ons altında düşüşleri bir miktar sınırladığı görülüyor. 
Bugün, ABD'de açıklanacak olan öncü PMI ve konut verileri ile FOMC toplantı tutanakları dolar bazlı fiyatlamalarda volatilitenin artmasına neden olabilir.
Teknik olarak bakıldığında, ons altının 4 saatlik grafikte 200 periyotluk hareketli ortalaması olan 1334 seviyesi altında kalıcılık sağlaması durumunda geri çekilmelerin devamı görülebilir. Düşüşlerin devamında 1318, 1312 ve 1306 destek seviyeleri takip edilebilir. Olası, yükseliş denemelerinde ise 1334, 1340 ve 1344 direnç seviyeleri izlenebilir.
 
Ahlatcı Yatırım

0 Yorum

Yorum

e-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır. Lütfen * işaretli alanları doldurunuz.

*