Dolar ve Altında Beklentiler

USDTRY
Dünkü işlem gününde TCMB’den gelen hamleler ve vize geriliminde yaşanan pozitif gelişmeler sonrası kurda yaşanan düşüş sınırlı kaldı ve Dolar/TL kurunun 3.8950 seviyesine yükseldiği gözlemlendi. Dolar’ın yükselişinde ABD Başkanı Donald Trump’ın Kuzey Kore’ye füze ve nükleer silah programı konusunda “anlaşma yapma” çağrısında bulunmasının da etkili olduğunu söyleyebiliriz. Yeni güne 3.8792 seviyesinden başlayan kurun 3.89 üzerindeki yükselişlerinde 3.94’e doğru yükselişler görebiliriz. Olası geri çekilmelerde ise 25 barlıkortalaması olan 3.85 ve 3.8080 destek noktaları hedeflenebilir.
ALTIN
Altın fiyatları geçtiğimiz hafta genel olarak geri çekilirken, hafta sonu Suudi Arabistan tarafında yaşanan bazı gelişmeler sarı metalin yukarı yönlü eğilimini destekleemekte. Diğer yandan ABD’de vergi reformundaki ilerlemeye ilişkin endişelerin Dolar üzerinde baskı oluşturması ile birlikte ons altın güne alıcılı başladı. Ancak yine de Fed’in Aralık ayında faiz artırımına gitme ihtimalinin artması değerli metalin yükselişini baskılamakta. Yeni günde 1275 seviyesinden destek alan değerli metal için daha önce 25 ile 50 barlık ortalamalarının kesişişimi olan 1288 direnci hedeflenebilir. 1275 aşağısındaki fiyatlamalarda ise 1265 ve 1254 destek noktalarına kadar geri çekilmeler görülebilir.
Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş.
08 Nov 2017

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap