Dolar/TL yeniden yükselişte

dun-zirve-yapan-dolar-tl-yatay-acildi-8872675_o Dolar/TL yeniden yükselişte

Küresel piyasalar zorlu bir haftayı geride bırakırken, yurt içinde dünkü Merkez Bankası kararı sonrası kurda görülen gerilen çekilmenin kalıcı olmadığı görüldü.

Merkez Bankası, sadeleşme adımları kapsamında faiz koridorunun üst bandında art arda yedi aydır devam eden indirimlere başta TL’deki değer kaybı olmak üzere iç ve dış belirsizliklerin artmasının etkisiyle Ekim ayı itibarıyle ara verdi.

Karar öncesi 3,0730 seviyelerinde seyreden dolar/TL açıklamanın ardından 3,0517’ye kadar gerilemişti. Daha sonra tekrar yükselen kur 3,0650 seviyelerini gördü. Bugün 3,06 seviyelerinden güne başlayan dolar kuru 3,08 seviyesinin de üzerini gördü. 

Analistler kurdaki gerilemenin bir miktar daha devam etmesini ancak genel risklerin devam etmesi nedeniyle bu gerilemenin sınırlı olmasını bekliyordu. 

21 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap