Dolar bir günde %8 yükselebilir

ABD Başkanı Donald Trump, birkaç hafta içinde vergi reformu konusunda önemli bir açıklama yapacağını bildirdi. Açıklamanın ardından ABD piyasaları hareketlendi.

U.S.-Dollar-ETF1 Dolar bir günde %8 yükselebilir

ABD Başkanı yaptığı açıklamada , büyük bir vergi reformu yapılabileceğinden bahsetti. Trump özellikle amerikan işletmelerini rahatlatacak bir kaç önemli adım atacaklarını ve bu konuda kararlı olduklarını belirtti. Geçen hafta yapılan açıklamada Başkan Amerikan iş yerlerinin genel vergi yükünü azaltmak büyük bir adım ve işler yolunda gidiyor. Belirlenen takvimin çok önünde olduğumuza inanıyorum. Önümüzdeki iki veya üç hafta içinde vergi açısından fevkalade bir şey açıklayacağız dedi. Trump, ABD’de kurumlar vergisi oranını yüzde 35 seviyesinden yüzde 15-20 aralığına düşüreceğini de ifade etti. 

yapılan açıklamaların ardından ABD borsaları rekor kırdı Dolar ise yükselişe geçti. Şimdi gözler Mart ayının başında açıklanması beklenilen vergi paketinde. Vergilerin ciddi derecede indirilebileceğinden bahsediliyor. Böyle bir durumda dolar açıklama yapılan gün içerisinde ciddi derecede oynaklık gösterebilir. 

17 Feb 2017

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap