Doğan Holding fırladı, Türk Hava Yolları çakıldı

Darbe girişiminin ardından Borsa İstanbul…

Darbe girişiminin ardından Borsa İstanbul yüzde 2,5 kayıpla açılırken hisse bazına sert hareketler görüldü.

Siyasi risklerin arttığı algısına bağlı olarak ülkeye gelen sizyaretçi sayısının düşeceği beklentisiyle Türk Hava Yolları hisseleri yüzde 5,7 düşüşle 24 Haziran’dan bu yana en sert değer kaybını yaşarken, Borsa İstanbul Turizm Endeksi yüzde 3 düşerek 16 Şubat’tan bu yana en düşük seviyesini gördü.

Fetullah Gülen’le ilişkisi olduğu gerekçesiyle yöneticileri hakkında soruşturma devam eden Koza Altın yüzde 19 düştü.

Doğan Holding hisseleri ise yüzde 14 yükseldi. Hisseler 17 Aralık 2015’ten bu yana en hızlı yükselişini kaydetti. Hürriyet Gazetecilik’te artış yüzde 6,9, Doğan Gazetecilik’te yüzde 5,5 oldu.

Cuma günü yaşanan darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Doğan Grubu yayın organlarından CNNTürk’e bağlanarak halkı meydanlara inmeye davet etmişti. Sabaha karşı helikopterle silahlı bir grup asker hurriyet.com.tr, Hürriyet, CNNTürk ve Kanal D’yi basmıştı. Askerler daha sonra binaya operasyon düzenleyen polisler tarafından etkisiz hale getirilmişti.

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap