Defter Değerinin 7 Kat Fazlasından İşlem Görüyor

Verusa holding 2017 ilk çeyreğinde -410 bin TL ZARAR açıkladı. Geçen yılın aynı döneminde 27 milyon hasılat yapan şirket bu sene aynı dönemde 13 milyon ciro yaptı.

SATIŞLARININ MALİYETİ CİROSUNDAN FAZLA

İlk çeyrekte 13.448.000 ciro yapan Verusa Holding’in satışlarının maliyeti ise 14.696.000 TL. Bu da firmanın ilk çeyrekte zararına üretim yaptığını gösteriyor.

DEFTER DEĞERİ 2.87 HİSSELER 14 LİRA.
Son iki günde ise hisse yeniden nedeni bilinmeyen sebeplerle %10 a yakın prim yaptı.Şirketin bu hareketlenmeye sebep kap a yapılan bir açıklaması bulunmuyor.

Verusa Holding’in Defter değeri bugün itibariyle 2.87 seviyesinde şirketin Borsa İstanbul ‘ da işlem gören hisseleri şuanda 14.20 seviyesinden işlem görüyor.

Şirketin hisseleri Son 5 Yılda 3.19 dan 20 liraya kadar yükseldi.

İŞTİRAKİ OLAN STANDARD ENERJİ ÜRETİM AŞ. Şirketine PETROL ARAMA RUHSATI VERİLMEDİ.

Verusa’nın bağlı ortağı STANDARD ENERJİ AŞ’nin yaptığı başvuruyu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü reddetti.

Verusa Holding’in

Verusaturk ve Acıpayam Selüloz Sanayi ve Ticaret A.Ş adında halka açık iki şirketi daha bulunuyor.

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap