Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan AB’ye rest

recep-tayyip-erdogan-26-agustos-640x360jpgOMBBpwBk Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan AB'ye rest

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Tarım Projesi toplantısında, AB ilişkileri hakkında konuştu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Batı ne diyor idam olmaz. Ey batı bu milletin kaderi sizin elinizde değil. Bu milletin kaderi bizim elimizdedir. Kimsin sen ya kimsin sen. Neymiş orada bir parlamentonun başkanı. Sen en zamandan beri türkiye adına karar verme yetkisine sahip oldun.
53 yıldır Türkiye’yi kapıda bekletenler nasıl oldu da bunu söyleyebiliyorsun. Bu millet kendi kararını kendi verir. Kendi göbeğini kendi keser.
Siz önce verdiğiniz sözleri tutun. Siz öne AB parlamentosunda AB kongresinde oralarda önce terör örgütlerinin temsilcilerini temizleyin. PKK’yı terör örgütü olarak ilan etmek meseleyi bitirmez. Önce onların temsilcilerini temizleyin de sizi öyle görelim.
Bakıyoruz, “müzakereleri durdururuz” geç kaldınız ya. Hemen kararınızı verin. Ben de cumhurbaşkanı olarak diyorum ki yıl sonuna kadar sabredelim. Sonra millete gidelim. Egemenlik kayıtsız şartsız milletin değil mi. Nihai kararı millet verecekse millete gidelim” dedi.

14 Nov 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap