Bugün ABD’de resmi tatil nedeniyle piyasalar kapalı

a1XMMkVvZH4phxtih8VDiaK1bIqlVPVaiWnW+f8DT67Y8llZPt8AAAAASUVORK5CYII= Bugün ABD'de resmi tatil nedeniyle piyasalar kapalı

Bugün ABD’de resmi tatil nedeniyle piyasalar kapalı olacaktır.
. TCMB, Cuma günü yaptığı yazılı açıklamada, 1 Ocak 2017 tarihinden önce kullandırılan ve 31 Mayıs 2017 tarihine kadar vadesi dolacak olan ihracat reeskont kredilerinin geri ödemelerinin TL olarak da yapılabilmesine imkân tanınacağını bildirdi.
. Petrol fiyatları, geçtiğimiz hafta son 13 yılın en dar işlem aralığında dalgalanmasının ardından, yeni haftanın ilk işlem gününde varil başına 53$ seviyesi üzerinde tutunmaya çalışıyor.
. New York Borsası’nda endeksler, haftanın son işlem gününü ekonomik büyüme işaretleri ve iyileşen şirket bilançoları etkisiyle yükselişle kapattı.
. Moody’s, Rusya’nın ülke notunun görünümünü negatiften durağana çevirirken, BA1 seviyesindeki notu teyit etti.
. Almanya Başbakanı Angela Merkel, geçtiğimiz hafta Cuma günü yaptığı bir açıklamada, euronun değeri ile ilgili bir sorun olduğunu çünkü Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) politikalarını kesinlikle Almanya’ya göre değil, euro bölgesinin zayıf üyelerine göre tasarladığını söyledi.
. Japonya’nın ihracatında ABD’ye yönelik sevkiyatların azalması ve Çin’deki yeni yıl tatili nedeniyle bir önceki aya göre yavaşlama görüldü. Aralık ayında % 5,4 gerileyen ve Ocak ayında % 4,7 artması beklenen Japonya’nın ihracatı tahmin edilenden daha az oranda % 1,3 arttı.
. Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester, bugün Singapur’da gerçekleştirdiği konuşmasında, enflasyonist baskıların artmasıyla beraber, Fed’in faiz artırımına şimdi gitmesi konusunda “rahat” olduğunu belirtti.
. ABD’de Conference Board’un açıkladığı ve 3 ila 6 aylık süreci ölçen öncü göstergeler endeksi Ocak ayında %0,6 arttı. Beklentiler ise endeksin Ocak ayında %0,5 artacağı yönündeydi.
. Sterlin, Cuma günü açıklanan İngiltere Perakende Satışlar verisinin Ocak ayında beklenmedik bir şekilde art arda üçüncü ayda da düşüş kaydetmesinin ardından, iki haftadan daha uzun bir sürenin en sert düşüşünü gerçekleştirdi.

Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.S

20 Feb 2017

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap