Borsalarının hafif düşüşle açılmaları bekleniyor

Avrupa borsalarının haftanın son işlem…

Avrupa borsalarının haftanın son işlem gününe hafif düşüşle başlamaları bekleniyor. Dün Wall Street’te yaşanan geri çeilme ve bu saban Japon piyasalarındaki düşüşün etkisiyle Londra’da FTSE 100
Endeksi’nin 3, Frankfurt’ta Dax’ın 7 ve Paris’te Cac-40’ın 8 puan ekside açılacağı tahmin ediliyor.

ABD borsaları geriledi

ABD hisse senetleri, emtia hisselerindeki düşüşle geriledi. S&P 500 Endeksi, hisse senetlerinin cansız küresel büyüme beklentilerine göre çok hızlı yükselmiş olabileceğine yönelik beklentilerle 10 ayın zirvesinden düştü.
Hisse senetleri,öğleden sonra, ham madde üreticilerinin ve bankaların kayıplarını azaltmasıyla sıçrama kaydederken, hizmet ve telefon şirktetleri gibi defansif hisse senetleri ralli yaparak kayıpları dengeledi. Bankalar ve emtia hisseleri, hazine tahvil faizlerinin Şubat ayından beri en düşük seviyesine inmesine ve doların sıçramasına rağmen, en kötü seviyelerinin üstündeydi. Apple In.c ve Johnson & Johnson’s yüzde 1.1’lik yükselişleri gün sonundaki iyileşmeye katkı sağladı.

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap