Borsa İstanbul’da Gelişmeler

YORUM: Hafif alıcılı açılış bekliyoruz…

 

*MSCI Türkiye Endeksi Eylül başından bugüne USD bazında MSCI EM ve MSCI EM EMEA Endeksleri’nin sırasıyla %7.8 ve %4.5 altında performans kaydetti. Yılbaşından bugüne ise emsallerine göre %4.6 ve %20.5 daha iyi performans gösterdi. Bugün gerçekleşmesi beklenen Kuzey Irak referandumu ve sonrasında Türkiye’nin olası yaptırımları yurtiçi piyasalarda yakından izlenecek.

 

*Endeks kapanışı düşüş trendinin hemen altında gerçekleştirdi. Bugün açılışta kısa vadeli tepki görülebilir, kısa vadeli direnç ise 105bin seviyesinde bulunuyor. Bu aşamada trendin aşağı yönlü olması nedeniyle tepkilerin sınırlı kalabileceği düşüncesindeyiz.

 

İZLENECEKLER

 

—Eyl’17 Kapasite Kullanım Oranı

 

— Eyl’17 Reel Kesim Güven Endeksi

 

—Ağu’17 Konut Satışları

 

ŞİRKET HABERLERİ

 

—YKBNK TL307mn tutarlı takipteki alacağını TL17.7mn bedelle sattı.

 

MAKRO

 

—Borsa Istanbul yatırımcıları hisse senetlerinde aşırı volatilitenin yarattığı risklerden koruma adına bir tedbir sistemi geliştirdiğini açıkladı. Buna göre bugünden itibaren uygulanacak tedbirler kapsamında, gerekli koşulların oluşması halinde ilgili hissede 15 gün süreyle birinci tedbir olan ‘Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı’ tedbiri, bu hisselerde volatilitenin devamı halinde ise 15 gün süreyle ikinci tedbir olan ‘Brüt Takas’ tedbiri uygulanacak.

Kaynak : Tera Menkul

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap