Bitcoin Çılgınlığı Geçmişte Kaldı

Eski parlak günler artık mazide..

Bitcoin tanım olarak, elektronik olarak el değiştiren ve yaratılan dijital para birimidir. Hiç bir otorite tarafından kontrol edilmeyen Bitcoin, diğer para birimleri gibi fiziki olarak basılmamaktadır. Yakın geçmişte Bitcoin rekor üstüne rekor kırmış 29 Kasım 2013 tarihinde 1137 dolara kadar yükselmişti. Geçtiğimiz 1 yıldan fazla zaman Bitcoin’e yaramamış gözüküyor. Zirveden bu yana %83 değer kaybetmiş durumda. Bitcoin kayıtdışı bir ödeme aracı olduğu için yoğun eleştirilerle karşı karşıya kalıyor. Diğer yandan son dönemde bilgisayar korsanları ele geçirdikleri siteler karşılığında fidyeyi bu ödeme aracı üzerinden gerçekleştiriyor.

 

Bitcoin yasadışı ödeme aracı olarak da kullanılıyor. Son dönemde artan terör olayları kamuoyu nezdinde Bitcoin’e antipati yaratmış olabilir. Bu durum da Bitcoin spekülatörlerine fiyatı aşağı çekme olanağı sağlıyor olabilir. Tabii ki ölçülemez bir değere ilişkin temel bir değerleme yapmak da mümkün değil..

5 Yıllık Görünüm

48217-1 Bitcoin Çılgınlığı Geçmişte Kaldı

1 Yıllık Dönem

48221-2 Bitcoin Çılgınlığı Geçmişte Kaldı

Yıl Başından Bu Yana

48222-4 Bitcoin Çılgınlığı Geçmişte Kaldı

Sadece yıl başından bu yana kayıp %42..

Bitcoin acaba parlak günlerine geri dönebilecek mi?

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap