Bist’te bu seviyelere dikkat!

Meksa Yatırım, BİST-100 teknik analizinde…

Meksa Yatırım, BİST-100 teknik analizinde 78.500 seviyelerini geçemeyen çıkışlarda veya 77.500 seviyesinin altında satışların etkili olabileceğini belirtti.

BIST100 Endeksi dünü 1.120 (% 1.42) puanlık düşüş ile 77.711 seviyesinden ve 3.200 milyon TL işlem hacmiyle kapattı. Endekste dalgalı seyir sürüyor. Tepki yükselişi satışla karşılaştı. Bono faiz oranları ve döviz kurlarında ise yükseliş vardı.

Dış piyasaların seyri, merkez bankası kaynaklı gelişmeler, bugün açıklanacak Türkiye’nin 1.Çeyrek SSYH ve cari denge verileri, siyaset, terör eylemleri, petrol fiyatları, Suriye, ABD ve Euro Bölgesine ait makro ekonomik veriler genel gündem konuları. Açıklanan veriler sonrası Mayıs enflasyonuna bağlı olarak Türkiye Merkez Bankasının faiz indirimine devam etmesi, ABD tarım dışı istihdam verilerinin ardından FED’in önümüzdeki aylarda faiz artırımını erteleme olasılıkları ve FED başkanı Yellenin faiz artışının ötelendiği şeklinde değerlendirilen açıklamaları, kısa dönem için fiyatlandı. Dış piyasalarda görülen düşüşler ve piyasayı taşıyacak beklenti ihtiyacının sürüyor olması, temkinli görünümü beraberinde getirdi.

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap