Bist’te Açılışta Düşüş Bekleniyor

“Satıcılı açılış beklediğimiz endekste…

“Satıcılı açılış beklediğimiz endekste 76.700 seviyesi ilk ara destek olarak izlenebilir.”

Piyasa Beklentisi
Dün dalgalı bir seyir izleyen ve 76.449-77.765 bandında hareket eden BİST 100 endeksi günü %0.36 oranında yükseliş ile 77.277’den kapandı. Bankacılık endeksinin %1.08 değer kazandı günde, sanayi endeksinde %0.12 gibi çok sınırlı düşüş görüldü. Kur cephesi ise %0.47’lik düşüş ile 2.9625’den günü tamamladı.
Haftanın çok önemli gündem maddelerine sahip gününü geride bıraktık. Güne İngiltere’den gelen pozitif veriler (TÜFE, ÜFE ve Perakende Satışlar) ile başlayan Avrupa’da Euro Bölgesi dış ticaret dengesi mevsim etkisinden arındırılmış olarak 22,3 mlr € fazla vererek beklentiyi aştı. ABD’de açıklanan veriler ise piyasanın en yakından izlediği verilerdi. ABD’de Nisan ayı enflasyonu manşet veride aylık %0,4 ile beklentileri aşarken, yıllık bazda %1,1 olan manşet veri ve; çekirdek enflasyonlar (aylık: %0,2 yıllık: %2,1) beklentiyi karşıladı. Ancak Sanayi üretimi verisi oldukça güçlü gelen ABD’de sanayi üretimi aylık bazda %,7 artarak son 17 ayın zirvesine çıktı. Bununla beraber %75,4 olarak açıklanan kapasite kullanım oranı da tahminlerin üzerinde gerçekleşti. Diğer takip edilen önemli ABD verilerinde konut başlangıçları aylık bazda %6,6 ile tahminlerin iki katı büyüme gösterirken, inşaat izinleri aylık bazda %3,6 artış gösterdi ve beklentilerin oldukça altında kaldı.

YATIRIM FİNANSMAN MENKUL DEĞERLER A,Ş

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap