BIMAS.ENKAI VE GOLTS’TA TEKNİK ANALİZ

BIMAS: İki haftalık yükselişin ardından, hisse geçen hafta görece dar bir aralıkta hareket etti. Hafta boyunca da kısa vadeli kanal hareketi yapan hisse haftanın son işlem gününde kanalın dışına çıktı. Genel olarak göstergeler de olumlu görüntülerini korurlarken, stokastik slow “al” vermiş durumda. Diğer yandan, geçen yıl başlayan çanak formasyonun da henüz hedefine varlımamış gözüküyor. Bu kapsamda, hissenin geçen haftaki dinlenmenin ardından bu hafta tekrar yükseliş hareketi içerisine girebileceğini düşünüyoruz.

ENKAI: Tercih ettiğimiz Elliott sayımına göre hisse yeni bir yükseliş dalgasına girmiş olabilir. Yaklaşık dört ay süren kompleks düzeltmenin ardından hisse geçen yıl başlayan Primary dalganın [5,3] içerisinde olabilir.

GOLTS: Hisse için 80 civarındaki direnç (Alçalan trend çizgisi, yatay dirençler ve Ichimoku Bulutu) önemli bir bariyer olarak gözüküyor. Ancak, ortalamalardan da destek alan hissede işlem hacmi artmakta. Göstergeler de güçlü görünürken, MACD sıfır çizgisinin üzerine “al” vererek çıkma eğiliminde. Ayrıca, hissenin dönüş formasyonlarından ters omuz baş omuz yaptığı söylenebilir ki hisse formasyonun boyun çizgisinin üzerinde kapanışlar yapmakta. Bu kapsamda, hissenin bu hafta 80 civarındaki direncini kırarak 82,45/65 bölgesini hedefleyebileceğini düşünüyoruz.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap