Bedelli Askerlik 2017 Yılında Çıkacak Mı?

Binlerce Genç Bedelli Askerliğin Çıkmasını İstiyor !

Yüzbinlerce genç bedelli askerlik konusunun halen takipçisi olarak bekliyor. Gençler ilgili bakanlıktan yapılacak herhangi bir açıklamayı bekliyorlar. Askerlik çağına gelen, mesleklerini kazandıkları kariyeri ve sahip oldukları imkanları geride bırakmak istemeyen gençler bedelli askerliğin çıkmasını istiyorlar

Bedelli askerlik ile ilgili gözler Milli Savunma Bakanlı’nda. 2017 yılında bedelli askerlik çıkacak mı sorularına hükümet cephesinden Mehmet Şimşek cevap vermiş ve topu Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’a attı. Fikri Işık ise bedelli askerlik bekleyenler için açıklamalarda bulundu.

Bedelli askerlik bekleyen binlerce kişinin gözü kulağı hükümet ve Milli Savunma Bakanlığı’nın yapacağı açıklamalarda. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık daha önce yaptığı açıklamada şuan için bedelli askerlik konuşmak erken demişti. Ancak bedelli askerlik için yoğun bir talep var. İlerleyen günlerde bedelli askerlik bekleyenler için iyi haberlerin gelmesi bekleniyor.

Hükümet cephesinden Bakan Mehmet Şimşek’e katıldığı bir program’da bedelli sorusu soruldu. Mehmet Şimşek kendisine yöneltilen soruya; “Bedelli Askerlik ile ilgili hükümetimizin bir çalışması yok. Bu konuyu ilgili bakanlığa sormalısınız” cevabını verdi. Bu açıklamanın ardından gözler Milli Savunma Bakanlığı’na çevrilmişti.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ise daha önce yaptığı açıklamada, TSK’nın şu an ki durumda kaç personel’e ihtiyacı olduğunun bilinmediğini ve bedelli askerliğin söz konusu olabilmesi için öncelikle Silahlı Kuvvetler’in personel ihtiyacının belirlenmesinin gerektiğini söylemişti. Fakat ülkenin içinde bulunduğu durumda bedelli konuşmanın da çok doğru olmadığını belirtmişti.

asker-640x360 Bedelli Askerlik 2017 Yılında Çıkacak Mı?

20 Nov 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap