Bankacılık Endeksi / Sınai Endeksi Oranı Tarihi Kritik Seviyeye Yaklaşıyor

Bankacılık Endeksi / Sınai Endeksi Oranı Tarihi Kritik Seviyeye Yaklaşıyor

Bankacılık Endeksi / Sınai Endekisi oranı kritik 2,24 seviyesine yaklaşıyor. İncelediğimiz 1997-2015 dönemi içerisinde defalarca destek ve direnç görevi görmüş ve kırıldığında çok sert hareketler gerçekleşmiş bu oran, rasyonun orta vadeli yönünü belirleyebilir. Ancak bu seviyeden önce 100 haftalık hareketli ortalama olan 2,1146 seviyesi önemli bir direnç olarak karşımıza çıkıyor. Bu direnç kırılırsa 2,24 seviyesine doğru bir hareketlenme görülebilir. Ancak bu seviyeden yaşanabilecek bir geri dönüşte, orta vadeli yükseliş trendinin alt seviyesi olan 1,95 seviyesine doğru geri çekilme görülebilir.

 

Peki Bu Rasyo Ne Anlama Geliyor?

Bankacılık Endeksi/Sınai endeksi rasyosunda yukarı yönlü hareketlerin anlamı banka hisselerinin sınai hisselerine göre daha iyi bir performans gösterdiği, aşağı yönlü bir hareket ise sınai hisselerinin banka hisselerine göre daha iyi performans gösterdiğini gösterir.

 

50363-xbank2 Bankacılık Endeksi / Sınai Endeksi Oranı Tarihi Kritik Seviyeye Yaklaşıyor

50364-xbank1 Bankacılık Endeksi / Sınai Endeksi Oranı Tarihi Kritik Seviyeye Yaklaşıyor

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap