Arka Bahçe Karıştı!

ABD Başkanı Donald Trump’ın Rusya ile gizli bilgi paylaşımı iddiası ve ardından gelen Donald Trump’ın doğrulama haberleri sonrası küresel piyasalarda gerginlik artmaya devam ediyor.

Bir diğer yandan Brezilya Devlet Başkanın rüşvet skandalı sonrası Bovespada yaşanan sert düşüş gelişmekte olan ülkeleri nasıl etkileyecek soruları sorulmaya başladı. Real dolara göre %6,5 düşüşle ve hisse senedi future’ları da %10 düşüş ile açıldı.

Geçtiğimiz hafta Güney Afrika bu hafta Brezilya sırasıyla sarsılınca ister istemez söylentiler Türkiye cephesini de etkilemekte. Dolar TL üzerinde etkisini gösteren etkiler Endekste de devamedecek mi yoksa Endeks destek
noktalarında tutunabilecek mi teknik olarak yorumlayalım.

1 Arka Bahçe Karıştı!

Yukarıda kalın kırmızı çizgi ile gösterdiğimiz format ‘YÜKSELEN TAKOZ’ olası büyük düşüşlerin habercisi olarak adlandırılır. Dün kapanışa kadar ciddi bir daralma gösteren format aslında bizlere bugünün habercisi olmuştu ve onu destekleyen stochastic slow indikatörü de negatif kırılmasını dün gerçekleştirmişti. Bu noktada dikkat etmemiz gereken seviye 94000 ve ardından da 93400 seviyeleridir. Yukarıda da önemli direnç seviyesi olarak 96000 seviyesini takip etmekteyim.

2 Arka Bahçe Karıştı!

Yakın vadeli kontratta ise dikkat edilmesi gereken en önemli nokta 116,950 seviyesidir. Geçmişten gelen bu yatay çizgi aynı zamanda bollinger bandının orta seviyesidir. Bu noktalara yakın yerlerden tepki alan Viop30 sözleşmesi gün içinde yeniden iki haftalık ortalama fiyatına doğru hareketlilik göstermekte. Yakın Bandımız 118,200 – 116,950 arası olarak gözükürken bir kırılma yaşanması durumunda yukarıda 120,300 ve aşağıda 114,900 seviyeleri dikkatle takip edilmesi gereken yerler olarak göze çarpmakta.

Herkese iyi tatiller diliyorum.
Hüseyin ÇİMEN
Cimen.huseyin@outlook.com

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap