App Store Aramaları Değişiyor

Apple, kullanıcıların App Store üzerinden…

Apple, kullanıcıların App Store üzerinden aramalarını kolaylaştıracak çözümleri odağına alıyor. Şirket App Store’daki uygulama arama bölümünde büyük bir değişikliğe gidiyor.

 

Bloomberg’de yayınlanan rapora göre; Apple kullanıcılarının App Storeüzerinden daha rahat bir arama deneyimine sahip olmalarını odağına alarak, arama çözümünde büyük bir değişiklik yapmayı planlıyor.

Bu doğrultuda bir ekip kuran şirket, Google aramalarını kendilerine baz alarak, daha işlevsel bir arama çözümünü sunmayı hedefliyor.

Örneğin, bir uygulama geliştiricisi kendi uygulamasını, App Store üzerinden daha yukarılarda gösterebilecek.

Diğer bir deyişle, uygulama geliştiricileri pazarlık paylarını arttırma adına,App Store ile bir birlikteliğe gitme yolunu seçecekler.

Raporda App Store’un aramalarını geliştirecek 100 kişilik ekibin, Apple’ınReklam Grubu ve iAd mühendisleri ile çalışmalarını birlikte yürütecekleri ifade edildi.

Girişim 2012’de Apple’ın iAd Bölümü Başkanlığı’na atanan Apple Başkan Yardımcısı Todd Teresi tarafından sürdürülecek.

 

kaynak : http://shiftdelete.net/app-store-aramalari-degisiyor-70540

 

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap