ANSA Yatırım Holding faaliyetlerini genişletiyor

Yeni satışıyla toparlanma evresine giren şirket faaliyet alanını genişletiyor.Geçen sene özsermayesini giderek kaybeden şirket yeni satınalma ile yükselişe geçti. 2015 9 aylık ta -4 milyon küsür zarar ile kapatan ANSA bu yıl 9 aylıkta 222 bin TL kar a geçti. Şirketin kap’a yaptığı son açıklama ise yeni iş ilişkisiyle ilgili.

Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mine TOZLU’nun projesi olan, Türkiye’de ilk defa kiracı ile kiralayan arasında GARANTÖR olarak konumlanacak olan Garantör Sistemi kapsamında, Şirketimiz bağlı ortaklığı Engaranti Gayrimenkul Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. (Engaranti GDH) ile Denizbank A.Ş. arasında işbirliğine başlanmıştır.

Söz konusu işbirliği kapsamında, Garantör Sistemine dahil olan ilk alışveriş merkezi Çerkezköy CornerPark AVM’den sonra, Çanakkale TroyPark alışveriş merkezi de Garantör Sistemi’ne dahil olmuştur.

Bilindiği üzere, Engaranti GDH’nin çatısı altında kiracı-kiralayan arasında GARANTÖR olarak konumlanacak sistem, hem mülk sahibini hem de kiracıyı koruma altına alan bir yapıda işleyecektir. Bu şekilde kiracı ve kiralayanların olası mağduriyetlerinin kalmaması hedeflenmektedir. Garantör Sistemi, kiracı ve kiralayan arasında işlemi gerçekleştirirken, mülk sahibine kontrat dahilinde yer alan süre mukabilinde (örneğin 1 yıl) kirasını peşin ödeyen ve sigortalayan bir aracı konumunda olacaktır. Böylece kısa sürede hem mülk sahibi hem de kiracı tarafından Garantör Sistemine talebin artması öngörülmektedir. 

Bağlı ortaklığımız Engaranti GDH ve Denizbank tarafından düzenlenecek bir basın toplantısı ile Garantör Sisteminin detayları, mevzuat ve uygulama şekli hakkında kamuoyuna bilgi sunulacaktır.

ANSA ANSA Yatırım Holding faaliyetlerini genişletiyor

14 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap