ANELT’E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ …

15012016_anel_650 ANELT’E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ ...

ANELT’E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ …

 

1 yıldır satış haberi ile yatırımcıların beklenti içerisine girdiği hissede 1.12.2016 tarihinde KAP a yapılan açıklamada satışın neticesiz kaldığı duyurulmuştu.Bu duyuru ile beraber hisse aynı gün şirketin aktif bir faaliyeti kalmadığı gerekçesi ile Yakın İzleme Pazarına alındı.Bu haber akışları ile birlikte borsa kulislerinde hisseye tepkiler çığ gibi büyüdü.

Yatırımcısını mağdur eden, alın terini hiçe sayan, büyük zararlara sebep olan borsadaki halka açık şirketlerin başında gelen Anel Telekom’a duyulan tepki dinmek bir yana, yağmur gibi yağıyor.
Yaklaşık bir yıldır ‘satıldı, satılıyor’ duyurularıyla heyecanlanan yatırımcıların nasıl oyalandığı Kasım sonu KAP’a gönderilen duyuruda gözler önüne serildi. Şirket, “Netice alınmadı, görüşmeler sonlandı” denildi.Söz konusu Hollandalı şirketin paravan olduğu, olayın kurgulandığı, hisselerde manipülasyon yapıldığı’ iddia ediliyor. 
Ana pazarda işlem görürken ay başında Borsa İstanbul tarafından ‘aktif bir faaliyeti kalmadığı’ gerekçesiyle işleme kapatılan ve 5 Aralık 2016 tarihi itibariyle de ‘Yakın İzleme Pazarı’na alınan hissenin değeri 0.61 kuruş. 2010 yılında 3.40 TL’den halka arz edilen hisse şu an dibin dibinde. Kayıp yüzde 457

YATIRIMCILARDAN GELEN ”O ŞİRKET PARAVAN” İDDİASI

Bütün birikimini Anel Telekom’da eriten vatandaşlar gerçekler ortaya çıksın istiyor.Yatırımcılardan gelen maillerde:“KAP’a sürekli satış haberleri gönderdiler, Kasım 2016’da ise satış sonuçsuz kaldı dediler. Görüşme yapıldığı söylenen Acredo Technology BV’nin paravan bir şirket olduğu ortaya çıkmıştır.Acredo Technology BV, sözde satış hikâyesinden 3gün önce kurulmuş, 1 tek çalışanı olan diğer bilgilerine ulaşılamayan, paravan olduğu kuvvetle ihtimal olan Hollanda merkezli bir şirkettir.”Bu arada Rıdvan Çelikel tarafından Anel Telekom’a bağlı diğer marka hakları vs Anel Elektrik’e aktarılarak, şirketin içi boşaltılmıştır. iddiaları bulunuyor

YATIRIMCI MAĞDUR, GERÇEK SAHİP KİM …

 

Son dönemde içi boş mükerer haberlerle yatırımcıların yanıltılmaya çalışıldığı birçok hissede görülüyor.Gün geçmiyor ki, içi boş satın alma haberleri, içi boş birleşme haberleri KAP ta yayınlanmasın.Görünürdeki sahibi ile gerçek sahibinin farklı olduğu hisselerde ekonomik tetikçi rolünü üstlenen spekülatörler eliyle küçük yatırımcının emekleri zayi ediliyor, umutları törpüleniyor.

 

MÜKERRER HABERLER İNCELENSİN …

Küçük yatırımcıların mağdur edildiği şirketlerin mercek altına alınmasının hem yatırımcılar açısından hemde borsamızın itibarı açısından önemli.Özellikle son dönemde mükerrer haber yayınlayarak yatırımcı ilgilisi çekmeye çalışan şirketlerin detaylı incelenmesi yatırımcıların korunması adına önemli bir adım olacaktır.

 

SPEKÜLATÖRLERE DUR DENMELİ …

 

Emek hırsızları sefa sürerken bunların ağına takılan küçük yatırımcı cefa çekiyor.Malesef bu durum artık bir Türkiye gerçeği haline geldi.Türk sermaye piyasalarına itibar kazandırmak için bu emek hırsızlarına artık dur denmeli.Yalan haberlerle, gerçek dışı beklentilerle pazarlanan hisselerin zararı küçük yatırımcıların sırtına yükleniyor.

12.08.2016 ve 07.09.2016 tarihinde gerçekleşen yüksek hacimleri birilerinin malumun ilanını önceden bildiği anlamına mı geliyor ? Haftalık ortalama hacminin 3-5 M civarında olduğu hissenin neden işaretli haftalarda 21 M ve 37 M işlem hacmine ulaştığı yatırımcılar tarafından merak ediliyor.

gfFcrO7B8lvmwAAAABJRU5ErkJggg== ANELT’E TEPKİLER ÇIĞ GİBİ ...

10 Dec 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap