Altında yön tekrar aşağı dönebilir mi?

Geride bıraktığımız günde hafif alıcılı seyir izleyen değerli metal, yükselişini ikinci güne taşımış oldu. Gün içerisinde ABD’den açıklanan üretici fiyat endeksi ve sanayi üretimi verilerinin beklentileri karşılayamaması bu yükselişte etkili unsurdu

. Bugün ise ABD’den ve Euro Bölgesi’nden açıklanacak olan enflasyon verileri değerli metalde hareketliliği artırabilir. Özellikle ABD enflasyonunun beklentilerin üzerinde gelmesi değerli metalin tekrar satış baskısı altına girmesine neden olabilir. Öte yandan altın için günün diğer önemli gelişmesi Fed Başkanı Janet Yellen’ın konuşması olacak. Söylemlerinde 2017 yılındaki faiz politikasına dair şahin bir tutum sergilemesi durumunda altın fiyatları bundan olumsuz etkilenebilir. Teknik olarak baktığımızda her ne kadar yükselişler olsa da bunların sınırlı kaldığını görüyoruz. Bu sınırlı yükselişlerde ilk direnç 1237 dolar seviyesinde bulunurken, bu seviyenin aşılması yükselişi kritik 1250 seviyesine taşıyabilir. Özellikle 1250 doların üzerinde kalıcılık sağlanamadığı sürece değerli metalde yön tekrar aşağıya dönebilir. Geri çekilmelerde ise 1222 ve 1211 dolar destek seviyeleri takip edilmeli.

pica5e748d705bf50e1b1c538fd3c5b0f4a Altında yön tekrar aşağı dönebilir mi?

-ışık fx

17 Nov 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap