Altın sabah analizi

Global piyasalar içerisinde küresel risklerden…

Global piyasalar içerisinde küresel risklerden en fazla nemalanan enstrümanların başında yer alan altın, Brexit sürecinde de bunu fazlasıyla gösteriyor. Referandum anketlerinde ayrılıkçıların önde gitmesi sonucu 1310 seviyelerini aşan altın, yeni anketlerde oranların birbirine yaklaşmasıyla geri çekiliyor. 

 

Dün itibariyle referandum anketlerinin yanı sıra FED Başkanı Yellen’da açıklamaları da takip edildi. Küresel ekonomideki risklere de dikkat çeken Yellen, ekonomilerin hala kırılgan olduğunu,

 

Çin’in zorluklarla karşı karşıya olduğunu belirtti.  Gün içerisinde yine Brexit’e yönelik gelebilecek açıklamalar altın fiyatları üzerinde etki yaratabilir.Altın üzerindeki satış baskısının devam etmesi halinde 1264-1256 seviyeleri takip edilebilir. Tepki alımları sonrasında ise 1280-1288 direnç seviyeleri görülebilir.

Işık FX 

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap