ALTIN fiyatlarında beklenti ne?

ALTIN Dolar tarafındaki gevşemeyle birlikte…

ALTIN

Dolar tarafındaki gevşemeyle birlikte altın fiyatlarının üç haftanın en düşük seviyesinden toparlandığı bir günü geride bıraktık. Günün ilk saatlerinde başlayan toparlanmanın, gün içerisinde ABD tarafından gelen veri akışıyla dolar tarafında olumlu bir tablo çizmesi toparlanmanın ivme kaybetmesine neden oldu. Bugün ABD tarafından açıklanacak veriler ise altın için oldukça kritik olacak. İlk olarak öğleden sonra açıklanacak büyüme rakamları altın fiyatlarında büyük hareketliliğe neden olabilir. Gün içerisindeki diğer önemli gelişme ise FED Başkanı Janet Yellen’ın akşam saatlerindeki konuşması olacak. Konuşmanın içeriğinde Haziran ayında faiz artırımı için ipuçları arayacağız. Faiz artırımı ihtimalinin güçlü olduğuna dair söylemler altının tekrar satış baskısına girmesine neden olabilir. Altında dün başlayan toparlanmanın devam etmesi halinde ise ilk direncimiz 1223, bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlanırsa 1234 seviyesine doğru hareket görebiliriz. Olası geri çekilmelerde ise 1216 ve 1211 destekleri önemli. 
Gümüşte ise bir gün önce başlayan yükseliş sonrası yatay görünüm vardı. Düşüş sonrasındaki tepki alımlarının devamı durumunda 16,60 ilk direnç seviyesi. Bu seviye aşılırsa 17,10’a hareket görebiliriz. Satış hacminin artması durumunda 16,00 ve 15,70 destekleri önemli.

-Işık fx

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap