Altın fiyatları 2 haftanın en yükseğinde

Altın vadeli işlemleri Perşembe günü Avrupa Merkez Bankası’nın faiz oranlarında ve varlık alım programında herhangi bir değişiklik yapmama kararı almasının ardından iki haftanın en yüksek seviyesini vurdu.

New York Ticaret Borsasının Comex bölümünde Aralık vadeli altının onsu 1.269,75 dolardan işlem görüyor.

Çarşamba günü altın fiyatları 0,6% artışla 1.269,90 dolar ile 3 Ekim’den beri en yüksek seviyesini vurdu.

Mario Draghi, bugün gerçekleşen ECB toplantısında parasal genişleme değişikliği görüşülmediğini belirtti.

Avrupa Merkez Bankası, Euro bölgesinde faiz oranlarını sıfır seviyesinde sabit tutarken mevduat faizlerini -0,4% seviyesinde tutma kararı aldı.

Amerikan dolarının diğer majör dövizler karşısındaki performansının ölçümü olan dolar endeksi 0,35% artışla 98,21 puana yükseldi.

Değerli metal, ABD’den gelen Eylül ayı enflasyon verilerinin Fed’in Aralık ayı faiz artırma beklentilerini azaltmasının ardından yükseldi.

Çarşamba günü New York Fed Başkanı William Dudley, ekonominin mevcut seyrini sürdürmesi halinde ABD merkez bankasının bu yıl faiz oranlarını artırma ihtimalinin olduğunu belirtti.

20 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap