Altın’da hangi seviyeler takip edilmeli?

Haftanın son işlem gününde 1284 dolar seviyesine kadar yükselen değerli metal kapanışı 1275 dolar seviyesinin üzerinde gerçekleştirdi.

Böylelikle altın fiyatları üst üste ikinci haftasını da yükseliş ile kapatmış oldu. Bugün ise ABD’den açıklanacak olan kişisel gelirler ve Euro Bölgesi enflasyon rakamları sarı madende hareketliliğe neden olabilir. Ancak dolar endeksindeki yukarı yönlü hareket ve ABD 10 yıllık tahvil faizlerindeki yükselişin devam etmesi altın fiyatlarında yükselişlerin sınırlı olmasına neden oluyor. Teknik olarak ise 200 günlük hareketli ortalama seviyesi olan 1273 doların üzerinde kalıcı olunması önemli. Bu seviyenin üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda 1285 dolar seviyesi yeni hedef olarak takip edilmeli. Geri çekilmelerde ise 1267 ve 1260 dolar destek seviyeleri takip edilmeli.

31 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap