Ali Koç’tan Altay Tank’ı açıklaması

ali-koctan-altay-tan-44862aa40abeb71fdd05 Ali Koç'tan Altay Tank'ı açıklaması

Ali Koç’un milli tankın seri üretime hazır olduğu açıklamalarının ardından Otokar hisseleri bir yıldan uzun bir sürenin en yükseğine çıktı.

Şirketin hisseleri yüzde 3,5’in üzerinde artarak 113 liranın üzerine yükseldi. Aynı saatlerde BIST 100 endeksi ise yüzde 0,6 yukarıda. 

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Otokar Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç dün yaptığı açıklamada, “Milli ana muharebe tankı Altay’ın tasarım ve prototip üretimlerini başarıyla tamamladık. Seri üretim için fiyat teklifimizi verdik ve göreve hazırız” dedi.

Koç, “250 adetlik ilk seri üretim için son teklif yapıldı. Düğmeye basıldığı andan itibaren seri üretime 18-22 ay içinde başlayacağız. Savunma sanayiindeki 29 yıllık birikimi ile Otokar, Altay tankının seri üretimini de başarıyla gerçekleştirecektir” diye konuştu.

Bir gün önce de Savunma Sanayi Müsteşarı (SSM) İsmail Demir, “Altay milli tank projesinde geliştiren firmadan (Otokar) yenilenmiş bir teklif istedik, değerlendirmesi devam ediyor ama sona yaklaştık” demişti.

Altay tankı projesinde gelinen son aşamayı da değerlendiren Demir, projede sözleşme gereği geliştirme yapan Otokar’dan seri üretim için yenilenmiş bir teklif daha istediklerini ve onun değerlendirmesinin tamamlanmak üzere olduğunu belirtirken “Değerlendirmede vakit alan unsurlar var ama onun ucuna geldik” dedi. 

10 Nov 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap