Aksigorta’dan prim üretiminde yüzde 12’lik büyüme

1454 Aksigorta'dan prim üretiminde yüzde 12'lik büyüme

Aksigorta’dan üçüncü çeyrekte 407 Milyon TL Prim Üretim, 33 Milyon TL Teknik Kar ve 18 Milyon TL Net Kar Aksigorta, 2016 yılının üçüncü çeyreğinde 407 Milyon TL prim üreterek, 33 Milyon TL teknik kâr ve 18 Milyon TL net kâr elde etti. 2016’ın ilk 9 ayında ise; geçen yılın aynı dönemine göre, pirim üretiminde yüzde 12 büyüme gerçekleştirdi, teknik karını 148 Milyon, net dönem karını 115 Milyon artırdı.

2016 yılının üçüncü çeyreğinde 407 Milyon TL prim üretimi gerçekleştiren Aksigorta geçen yılın aynı dönemine göre prim üretimini yüzde 16 artırdı. Trafik dışı branşlardaki yüksek büyüme oranlarının pozitif etkisi ile teknik karlılığı 33 Milyon TL seviyesinde sonuçlanan Aksigorta’nın, sigortacılıktaki teknik karlılık göstergesi olan bileşik rasyosu geçen yılın %102 seviyesini korudu. Firmanın hasar prim rasyosu ise 4 puan gelişerek %71 seviyesinde gerçekleşti.

Aksigorta’nın trafik harici branşlardaki prim üretiminin, 2016’nın son çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre %10-12 aralığında büyümesi ve bileşik rasyosunun %95-100 aralığında gerçekleşmesi bekleniyor.

Üçüncü çeyrek sonuçları ile bu yılın geride kalan dönemiyle ilgili bilgi veren Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen “2016’nın geri kalan döneminde de, trafik harici branşların payını artırarak dengeli bir portföy yaratmaya, sektörün üzerinde büyüyerek pazar payımızı korumaya, banka kanalında ivmelenmeye, acente kanalımızın portföy kârlılığını iyileştirmeye, dönüşüm projelerini sürdürmeye ve piyasa değerimiz ile hisse performansımızı yükseltmeye devam edeceğiz. Sadece fiyat odaklı olarak değil; yüksek hizmet kalitesi ve farklılaşan ürünlerimiz ile rekabet içinde yer alacağız. Tüm bu hedeflerimizi gerçekleştirirken de; 56 yıllık tecrübemizi, bilgimizi, imkânlarımızı, müşterilerimize doğru çözümleri sunmak, onlara ve ailelerine olumlu deneyim yaşatmak doğrultusunda kullanacağız. Müşterilerimizin, aileleri ve sevdikleriyle birlikte geleceğe güvenle bakmalarını mümkün kılmak, hedeflerimizin odak noktasını oluşturacak” ifadelerini kullandı.

25 Oct 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap