AK Parti’de tarihi kongre başladı

AK Parti’de tarihi kongre başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kurucusu olduğu partiye 998 gün sonra yeniden genel başkan olacağı kongre başladı. Yeni bir atılımın temellerinin atılacağı kongrede, parti kadroları Erdoğan’ın tecrübesi ve gençliğin enerjisiyle şekillenecek. Kongrenin yapılacağı salon önünde halka seslenen Erdoğan, ilk mesajında parti teşkilatlarından çok çalışmalarını isteyerek, “Üzerimizdeki spekülasyonları, sandıktan cevabını vererek yine yok edeceğiz” dedi.

AK Parti’de “Yeni Atılım Dönemi; Demokrasi, Değişim, Reform” sloganıyla düzenlenecek. 3. Olağanüstü Büyük Kongre başladı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kurucusu olduğu partiye 998 gün sonra yeniden genel başkan seçileceği kongrede, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçişte önemli bir adım daha atılacak.

Kongrede temel yol haritasının yanı sıra Erdoğan’ın, bir de eylem planı açıklaması bekleniyor. Tüm kesimlere yönelik mesaj verecek olan Erdoğan, ekonomiye yönelik önemli açıklamalarda bulunacak. Diğer yandan kongrede birlik ve beraberlik tablosu da çizilecek. Erdoğan’ın kongrede vereceği mesajlar arasında reformlar üzerinde durması bekleniyor.

Tarihi kongrede ilk mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarihi kongrenin yapıldığı salonun girişinde halka seslendi. Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

Genel Başkanımız Sayın Binali Yıldırım Bey, sevgili yol arkadaşlarım; sizleri 998 gün sonra en kalbi duygularla selamlıyorum.” diyerek sözlerine başlayan Erdoğan, fiili bir ayrılığın ardından bugün bir araya geldiklerini söyledi.

Sevgili yol arkadaşlarım; sizlerin heyecanı heyecanımızdır, sizlerin çoşkusu coşkumuzudur. Sabah 04.00’ten itibaren sizler buradasınız. Bu 3. Olağanüstü Kongre’deki heyecanı paylaşmak üzere buradasınız. İzmir’den gelen bir midibüste maalesef bir kazanın olması bizleri üzdü. Allah’a hamdediyoruz, herhangi bir ölüm söz konusu değil. Yaralılarımıza şifalar diliyoruz.

21 May 2017

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap