ABD Petrol Üreticilerini Destekliyor

Petrol Üreticilerine Teşvik

Amerika’nın en büyük ikinci petrol üreticisi Kuzey Dakota eyaletinde petrol çıkarma faaliyetinden alınan %6.5 oranındaki verginin iki yıl süreyle kaldırılması düşünülüyor. Petrol fiyatlarının hızla düşmesiyle birlikte üreticilere vergi desteği sağlanabilir. Eyalette %6,5 olarak uygulanan petrol çıkarma vergisi, eğer ki WTI petrol fiyatları $55.09 dolar/varil seviyesi altında beş ay boyunca kalırsa iki yıl süreyle kaldırılabilir.

 

Verginin kaldırılmasıyla birlikte Exxon, Statoil, EOG, ConocoPhilips, Whiting ve Marathon’un da aralarında bulunduğu üreticiler envanterlerini artırabilir. Grafikte iç verim oranı gösteriliyor, mavi renkle gösterilen oran vergi indirimi sonrasında karlılığın yükseldiğini ifade ediyor. Olası vergi indirimi arzı artırabilir. Böylelikle fiyatlar üzerinde aşağı yönlü baskı şiddetlenebilir.

83309-1 ABD Petrol Üreticilerini Destekliyor

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap