ABD’li dev yatırımcıdan dev miktarda hisse alımı

Buffett ABD seçimlerinden beri 12 milyar dolarlık hisse aldı

ABD’li yatırımcı Warren Buffett, 8 Kasım’da gerçekleştirilen başkanlık seçimlerinden bu yana, Berkshire Hathaway Inc.’teki portföyü için 12 milyar dolarlık hisse senedi alımı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Buffett, Charlie Rose ile Cuma günü gerçekleştirdiği mülakatta “Seçimden bu yana nette 12 milyar dolarlık hisse senedi aldık” dedi. ABD’li yatırımcı hangi şirketlerin hisse senetlerini tercih ettiğine ilişkin detay vermedi.

Omaha, Nebraska merkezli şirketin yaptığı alımın büyüklüğü, Berkshire Hathaway’in faaliyetlerinde önemli ölçüde artış olduğunu işaret ediyor. Şirket, geçtiğimiz yılın ilk dokuz ayı boyunca sadece 5.2 milyar dolarlık hisse senedi alırken, toplam yaklaşık 20 milyar dolarlık hisse senedi satış ve çıkışı olduğunu açıklamıştı.

2015 yılında ise Berkshire 10 milyar dolarlık hisse senedi almıştı. Buffett, ABD Başkanı Donald Trump’ın hedeflediği yüzde 4’lük büyüme konusuna ise şüpheli yaklaşıyor.
  

bloomberght.com

31 Jan 2017

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap