ABD İstihdamı Güçlenmeye Devam Ediyor

LMCI Ağustos itibariyle güçlü.

ABD’de İstihdam Piyasası Koşulları Endeksi (LMCI) Ağustos ayı itibariyle ılımlı bir gelişme göstererek güçlenmeye devam etti. İstihdam piyasası koşullarının güçlenmesi, işsizlik oranının geri çekilmesi ve tüketici güveniyle açıklanabilir. Temmuz’da 1.8 olarak açıklanan ilk tahmin de 2.1 seviyesine doğru yukarı yönde revize edildi. 

159452-1 ABD İstihdamı Güçlenmeye Devam Ediyor

Fed üyeleri hali hazırda, enflasyonda %2 hedefine doğru yükselişten “oldukça emin” olması durumunda, istihdam piyasasında “daha fazla gelişme” görmesi durumunda, “verilere bağlı olarak” faizleri “her toplantıda” artırabilir. 16-17 Eylül tarihinde düzenlenecek Fed/FOMC faiz kararı bu yönüyle önemli görülebilir. Eylül’de ilk faiz artışına başlanma ihtimali piyasa katılımcıları tarafından %28 olarak fiyatlanıyor. Önceki aylarda söz konusu ihtimal %50 seviyesindeydi.

 

Sanko Yatırım Menkul Değerler Araştırma Bölümü

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap