ABD’de Korunma Maliyeti Düşebilir

Üçüncü çeyrek finansal sonuçları zayıf.

ABD’de üçüncü çeyrek bilanço dönemi devam ediyor. Şu ana kadar açıklanan finansal sonuçlar (500 şirketin 23’ü) 2015 yılının son üç ayının gerisinde bir görünüme işaret ediyor. Finansal sonuçlar yıllık karlılık gelişiminin yılın en düşük seviyesinde olduğunu gösteriyor.  2015 yılı ikinci çeyreğinde şirket karları önceki yılın aynı dönemine göre -2,1% gelişme göstermişti. S&P 500 endeksinde beklenen oynaklık düzeyi (implied volatility) 24 Ağustos’ta gördüğü 32 seviyesinden gerilemeye devam ediyor. Çin kaynaklı risklerin şiddetle fiyatlandığı dönem ABD hisse senetleri piyasasını da olumsuz etkilemişti.

167101-1 ABD'de Korunma Maliyeti Düşebilir

167102-spx ABD'de Korunma Maliyeti Düşebilir

S&P500 Endeksi Eylül ayında gördüğü en düşük seviyeden yaklaşık %10 yükseliş kaydetmiş durumdadır. Bu durumda hisse senedi alan bir yatırımcının korunma maliyeti görece daha düşük olabilir.

 

Sanko Yatırım Menkul Değerler Araştırma Bölümü

 

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap