ABD’de İstihdam Piyasası Güçlenebilir

Mayıs ayı LMCI..

LMCI (Labor Market Conditions Indicators) İstihdam Piyasası Koşulları Göstergeleri Kansas City Fed tarafından elde edilmektedir. Endeksin pozitif değer alması, istihdam piyasasının uzun dönemli ortalamaların üstünde olduğunu göstermektedir. 1992 yılını başlangıç alan endeks 24 değişkeni içermektedir. Mayıs ayı LMCI endeksi yakın zamanda açıklanacak. Mayıs ayında istihdam piyasasının güç kazanmasıyla birlikte pozitif bölgeye geçebilir. Mart ve Nisan ayında söz konusu endeks negatif bölgede gerçekleşmişti.

125288-11 ABD'de İstihdam Piyasası Güçlenebilir

LMCI endeksi istihdam piyasasına bütün alt detaylarla birlikte bakan bir ana endeks olarak değerlendirilebilir. Söz konusu gelişmeler istihdam piyasasının görünümü açısından kapsamlı bir fikir verebilir. LMCI endeksi Kansas City Fed tarafından Ağustos 2014’ten bu yana istihdam piyasasının görünümü açısından izleniyor.

 

Yöntemsel Açıklama

https://parahaberi.com/tr-TR/haberler/40909/istihdam-piyasasi-gostergesi-lmci-endeksi

01 Sep 2016

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap