150 günlük sıkışan kanalda sert hareket bekleniyor

Yoğun geçen haftanın ardından 3,52-3,58 bandında dalgalı bir seyir izleyen kur haftayı 3,5281 seviyesinden yatay kapattı. Bu hafta ise yine gündeme yoğun. Haftanın son işlem gününde ABD’den tarım dışı istihdam verisinin yanı sıra saatlik ücretler verisi önemli olacaktır.

Perşembe günü ise yurt içinde enflasyon rakamı izleyeceğiz. Geçen hafta TCMB sıkı para politikası duruşunu korumuştu. Temmuz ayı enflasyonunda sınırlı bir artış beklenirken, şu aşamada enflasyon verisi öncesinde TL lehine fiyatlamalar devam edebilir.

 

Diğer taraftan şubat ayında gidip gelen kanalda 3.50-3.70 aralığında gidip gelen dolar kurunda teknik olarak sıkışma mevcut. Yukarıda 3.95 hedefi aşağıda ise 3.21 seviyelerine kadar geri gelebilecek bir grafik oluşturan Dolar/TL kurunda 60 gün içerisinde sert bir hareket bekleniyor. Teknik olarak yukarı yönlü hareket ağır basıyor.

 

31 Jul 2017

Para Haberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap