120 Bin seviyesini gören VİOP’ta hangi seviyeler riskli ?

Yurt içinde geride bıraktığımız günde TÜİK’ in açıkladığı dış ticaret rakamları takip edildi. Türkiye’de Nisan ayında dış ticaret açığı yüzde 16,7 artarak 4 milyar 945 milyon dolara düştü. İhracat rakamı ise geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7,4 artarken, ithalat rakamı yüzde 9,9 seviyesinde artış gösterdi. İhracatın ithalatı karşılama oranı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 73,8’den yüzde 72,2 seviyesine düştü. Sonuç olarak ihracatın ithalatı karşılama oranı olumsuz bir tablo çiziyor. Ancak TL varlıklarda pozitif hava devam ediyor. Özellikle yarın açıklanacak AK Partinin kabine revizeleri öncesinde piyasa beklentisi pozitif yönde etkilemeye devam ediyor. Gelişmekte olan ülke para birimlerinden pozitif ayrışmaya devam eden TL varlıklarda beklenti fiyatlanmaya devam ediyor.
Bu gelişmelerle beraber VİOP30 Endeks kontratı güne %0,19 yükselişle 120 Bin 650 puanla başladı. Haftalık ortalamasının altında ve üstünde dalgalanan endekste kararsız bir yapı gözleniyor. Yükselişin devamı yaşanması halinde 121,300 ve 121,800 direnç seviyeleri gün içinde takip edilebilir. Oluşan dalgalanmalarda 119,700 desteği teknik olarak takip edebileceğimiz seviyeler olarak görülüyor.

İnfo Yatırım FX Araştırma

01 Jun 2017

Parahaberi

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

Yorum Yap