Borsa

Dolar(USD) Alış: 3.5479 Satış: 3.5621 | Euro(EUR) Alış: 3.8717 Satış: 3.8872 | Dolar (USD) Efektif Alış: 3.5504 Satış: 3.5568 | Euro (EUR) Efektif Alış: 3.8744 Satış: 3.8814

"Sağlıksız fiyat oluşumları gözlenmesi halinde..."

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, ihtiyaç duyulması halinde ilave parasal sıkılaştırma yapabileceklerini belirterek, “Ayrıca döviz piyasasında iktisadi temellerle uyumlu olmayan sağlıksız fiyat oluşumları gözlenmesi halinde likidite araçlarıyla gerekli tedbirleri alacağız" dedi.

BIST-100 Endeksi:


BIST100 endeksi ilk seansı, %0.15 oranında yükseliş ve 2.207 mln TL işlem hacmi ile 86.370 seviyesinden kapadı. İlk seansı bankacılık endeksi %0,05, sanayi endeksi ise %0,40 oranında değer kazanımı ile tamamladı.

İlk seansta hafif yukarı yönlü açılış yapan BIST-100 endeksinde 86.100 direnci üzerinde güç kazanımı devam ediyor. Ancak kısa vadeli göstergelerin aşırı alım seviyesi üzerinde güç kazanması, kâr realizasyonu ihtimalini güçlendiriyor. Öte yandan günlük grafiklerdeki "flama formasyonu"nun tamamlanması, bu beklentiyi teyid ediyor.

Bu nedenle 86.100 desteği altındaki pozisyonlarda ısrarcı olunmamalı. 86.900 direnci aşıldığı takdirde ise ilk hedef 87.800 üst direnci olacaktır.
 Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.

Sabancı Holding’in Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yayınlanan açıklaması aşağıda bulunuyor: 

Vakıfbank (VAKBN, Öneri "EKLE", Nötr): Banka, 2013 yılında GMTN programı kurulduğunu ve program kapsamında farklı para birimlerinde ve farklı vadelerde ihraç yapmaya hazır hale getirildiğini duyurmuştu.

Bölümler

Parahaberi hakkında

parahaberi.com ;

Borsa , ekonomi ve finans alanında günlük , haftalık ve aylık altın , döviz , forex , borsa gibi piyasalarda içerik sağlayan , güncel önemli yerli ve yabancı ekonomik gelişmeleri okuyuculara duyuran borsa ve finans sitesidir.

YASAL UYARI

www.parahaberi.com'da yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

www.parahaberi.com'da yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Tümünü Oku